Organizator:

Panel otwarcia #Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie

Podziel się


PANEL OTWIERAJĄCY KONFERENCJĘ

31.05.2023, 10:10-11:00, scena w pawilonie 6

Przyspieszenie technologiczne w postaci wszechobecnego Internetu, zanurzenia w wirtualnym świecie, postępu w sztucznej inteligencji i obliczeniach kwantowych, rosnącej automatyzacja oraz – w kontrze – próby ucieczki od technologii, to jeden z 6 najważniejszych, globalnych czynników wpływających na dzisiejszy świat, wg raportu IPSOS „Nowy Światowy Nieład”.

Aby podać kilka liczb Międzynarodowa Federacja ds. Robotyki, wskazuje, że od 2015 roku liczba robotów vs liczba pracowników w branży produkcyjnej podwoiła się i wynosi 141: 10 000. Z kolei w branży logistycznej, firma GXO, największy na świecie operator logistyki kontraktowej, ogłosił na koniec 2022, że wprowadził w magazynach najwięcej technologii w swej historii, wdrażając o 50% więcej innowacji niż w roku poprzednim.

Automatyzacja czyni logistykę bardziej bezpieczną, efektywną i przyjazną dla środowiska. Z jednej strony odciąża pracowników od powtarzalnych zadań bez wartości dodanej, z drugiej tworzy zawody przyszłości. Aby jednak w pełni skorzystać z jej dobrodziejstw potrzebna jest otwartość i budowanie różnorodnych miejsc pracy, gdzie spotykają się już nie tylko osoby różnych ras, kultur, przekonań, ale wręcz ludzie i roboty. Jak wtedy wygląda praca zespołowa i jakimi kolegami w pracy będą lub są już roboty? Jak na te zmiany reagują pracownicy i jakie towarzyszą im emocje? Czy w przyszłości jedyni ludzie w magazynie, to będą osoby kontrolujące jakość lub naprawiające roboty? W jaki sposób sztuczna inteligencja może  wpływać na rozwój biznesu i czynić nasz świat bardziej ludzkim?

Na te pytania będą odpowiadać ekspertki z wielu środowisk: badaczka przyszłości, profesorka AI, praktyczka logistyczka, trenerka różnorodności oraz szefowa e-commerce zgromadzone w panelu otwarcia konferencji Smart Warehouse: „Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie”.