Claus Folke


Geek+ Senior Director Business Development Europe


BIO:

Claus jest międzynarodowym liderem sprzedaży i trenerem duńskiego pochodzenia, który posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowym na kierowniczych stanowiskach handlowych w międzynarodowych firmach B2B branżach: intralogistyka, medtech, farmacja, przemysłu 4.0 (IoT/EaaS) i w sektorze chemicznym.

Uzyskał tytuł magistra biochemii na Uniwersytecie Aarhus w Danii oraz ukończył studia podyplomowe z biologii molekularnej na Uniwersytecie Południowej Karoliny. Od 10 lat jego zainteresowania zawodowe skupiają się na komercyjnym rozwoju nowatorskich technologii automatyzacji, takich jak IoT oraz Autonomous Mobile Robots (AMR).

Claus pełnił wyższe stanowiska kierownicze ds. handlowych na poziomie wiceprezesa w największych międzynarodowych firmach, takich jak Novo Nordisk, Lundbeck, Maersk Lines i Emerson, a także pomagał rozpoczynającym działalność firmom w budowaniu ich zdolności handlowych.

Przez ostatni rok kierował rozwojem działu obsługi materiałów i inteligentnej produkcji Geek+ w Europie i pomagał firmom produkcyjnym w automatyzacji procesów obsługi materiałów za pomocą AMR