Dr inż. Michał Grabia


Łukasiewicz – ILIM


#IoT digitalizacja

BIO:

Kierownik Centrum Technologii Identyfikacyjnych w Instytucie Logistyki i Magazynowania należącego do Sieci Badawczej Łukasiewicz, wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz trener z zakresu technologii identyfikacyjnych, Industry 4.0 oraz IoT.

Michał Grabia jest autorem wielu publikacji w pismach specjalistycznych oraz członkiem wielu międzynarodowych organizacji i grup roboczych zajmujących się opracowywaniem nowych standardów w zakresie technologii IoT, w tym RFID.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania oraz realizacji projektów dotyczących opracowania koncepcji, projektowania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym przede wszystkim technologii identyfikacyjnych AIDC, lokalizacji czasu rzeczywistego RTLS oraz sieci sensorycznych niskich mocy LPWAN.

W ramach wieloletniej pracy uczestniczył w projektach badawczych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Jest także współautorem wynalazków oraz wzorów użytkowych dotyczących technologii identyfikacyjnych.

Michał Grabia jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej, Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz studiów Executive MBA realizowanych przez Wielkopolską Szkołę Biznesu oraz Nottingham Trent University przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.