Przemysław Degórski


Założyciel AiQ robotics, Dyrektor Rozwoju w firmie WObit


Dyrektor Rozwoju, Produkcji i Sprzedaży

#AGV_Roboty

BIO:

Absolwent Politechniki Poznańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów oraz rozwijaniu sprzedaży i procesów produkcyjnych. Autor wielu artykułów poświęconych technice automatyce i robotyce.
Od 2002 roku związany z firmą WObit, dla której nawiązał szereg kontaktów z kluczowymi dostawcami produktów z zakresu mechaniki, napędów i technologii pomiarowej. Od 2010 roku nadzoruje prace działu badań i rozwoju, będąc jednocześnie pomysłodawcą szeregu rozwiązań mechatronicznych funkcjonujących w przemyśle.
W 2021 roku powołał do działania nowe przedsiębiorstwo o nazwie AiQ robotics działające w obszarze nowoczesnych technologii i logistyki. Firma dostarcza bogatą ofertę autonomicznych wózków widłowych pod marką iQtraveler. Do dotychczasowego celu, jakim jest dalsze umacnianie marki MOBOT® i WObit® dołączył nowy związany z dynamiczny rozwojem spółki AiQ robotics. AiQ robotics to znacznie więcej niż same produkty, to filozofia operowania w obszarze sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii.
Pasjonuje się nowoczesną technologią, dziką przyrodą oraz sportem.