Organizator:

RADA PROGRAMOWA / PRELEGENCI

Artur Olejniczak

PROJECT MANAGER

Artur Olejniczak

PROJECT MANAGER
#MODERATOR #IOT Software

Menedżer z 16 letnim doświadczeniem w branży Transport, Spedycja, Logistyka. Z zaangażowaniem dzielący się swoją ekspercką wiedzą i interdyscyplinarnymi umiejętnościami.

Jest cenionym Moderatorem i Keynote Speakerem największych branżowych konferencji. Od 7 lat Trenerem Biznesu i Wykładowcą Wyższej Szkoły Logistyki. Współorganizował Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS – stając się „jego twarzą”. Od wielu lat baczny obserwator i recenzent wydarzeń oraz nowości branży TSL i KEP. Jest autorem ponad 100 publikacji dotyczących TSL na łamach czasopisma LOGISTYKA, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolita, MSP i innych fachowych czasopism. Specjalizuje się w popularyzowaniu szerokiemu gronu odbiorców różnych aspektów związanych z szeroko pojętą logistyką. Znany z uśmiechu (pozytywnego podejścia do ludzi), barwnego języka oraz charyzmatycznej osobowości. Z pasją, profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem realizuję podejmowane projekty skutecznie stosując strategię win-win.

Ilona Miziewicz-Groszczyk

Dyrektor Rozwoju Biznesu i Marketingu
Europa Systems

Ilona Miziewicz-Groszczyk

Dyrektor Rozwoju Biznesu i Marketingu
Europa Systems
#MODERATOR #AGV Roboty

Ekspert w dziedzinie produktów profesjonalnych w branżach technologicznych. Menedżer z ponad 15 letnim doświadczeniem w obszarze wprowadzania nowych produktów na rynek i rozwoju marek, realizowanych m.in. dla takich firm jak: Vobis Digital, Rajapack, Unizeto (Asseco Group). Od 2015 odpowiedzialna za rozwój strategii, pozycjonowanie , PR oraz komunikację w Europa Systems. Z jej inicjatywy powstał cykl „Innovations for Intralogistics” na międzynarodowych targach LogiMAT w Stuttgarcie. Mistrzyni networkingu w b2b. Moderator i speaker. Ambasadorka Women in Tech.

Joanna Kucharska

Dyrektor Grupy Produktów
MTP

Joanna Kucharska

Dyrektor Grupy Produktów
MTP

Joanna Kucharska, Dyrektor Grupy Produktów MTP Menedżer z ponad 13-letnim doświadczeniem w obszarze prowadzenia projektów.

Na co dzień zarządza przemysłowym i biznesowym portfolio targów w ramach Grupy MTP, w tym m.in. ITM Industry Europe, największym w Polsce wydarzeniem dla branży przemysłowej. Jest także inicjatorką greenPower, Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej. Wierzy, że rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0 pozwalają firmom elastycznie reagować na zmieniające się otoczenie biznesowe.

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Magdalena Libiszewska

Dziennikarka
członek Rady Programowej Smart Warehouse

Magdalena Libiszewska

Dziennikarka
członek Rady Programowej Smart Warehouse
#MODERATOR #AUTOMATYCZNE SYSTEMY SKŁADOWANIA
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez ponad 13 lat była odpowiedzialna za projekty wydawnicze dla zarządzających logistyką, początkowo jako koordynator dodatków specjalistycznych, później redaktor czasopisma „Transport i Spedycja”, redaktor naczelna dwóch dwumiesięczników branżowych – „Logistyka a Jakość” i „Nowoczesny Magazyn”.

Była współorganizatorką, pomysłodawczynią, opiekunem merytorycznym takich wydarzeń jak: Ogólnopolski Kongres Logistyki i Magazynowania Modern Warehouse, Ogólnopolskie Warsztaty Szefów Logistyki LogDays, Kongres Supply Chain, cykl Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych i członkiem Rady Programowej konferencji Smart Warehouse. W życiu zawodowym i prywatnym najbardziej ceni kreatywność i pasjonatów.

Marta Cudziło

Kierownik Centrum Logistyki, Project manager
Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania

Marta Cudziło

Kierownik Centrum Logistyki, Project manager
Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
Od 13 lat project manager i doradca logistyczny Ł-ILiM. Aktualnie kierownik Centrum Logistyki w Instytucie. W trakcie swojej kariery prowadziła i współrealizowała projekty konsultingowe dla przedsiębiorstw, głównie w zakresie optymalizacji sieci dystrybucji, wspomagania obszaru zarządzania zapasami, projektowania struktury łańcucha dostaw.

Współpracowała zarówno z dużymi, jak i średnimi przedstawicielami różnorodnych branż, realizując prace m.in. dla Energa Operator S.A., Gaz-System S.A., Tubes International Sp. z o.o., Grupa Colian, Grupa Żywiec, Leroy Merlin Sp. z o.o., NEUCA S.A., LINPAC Packaging, PGF S.A..

Posiada doświadczenie w koordynacji prac zespołów zadaniowych, realizując działania związane z kreowaniem i wdrażaniem innowacyjnych projektów logistycznych. Poza doradztwem logistycznym, od kilku lat współrealizuje również projekty badawczo – rozwojowe współfinansowane przez instytucje krajowe oraz organy Unii Europejskiej, polegające na badaniu nowych trendów i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań wspierających logistykę w Europie (m.in. RealBridge, Modulushca, LogiCon).

Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania, ukończyła studia doktoranckie Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. W swojej karierze zawodowej współpracowała również z Wyższą Szkołą Logistyki, prowadząc zajęcia dydaktyczne z zakresu controllingu logistycznego, prognozowania i symulacji. Autorka lub współautorka artykułów naukowych i specjalistycznych o tematyce logistyki i optymalizacji łańcuchów dostaw.

Monika Duda

Dyrektor Zarządzająca DHL Supply Chain
PSML

Monika Duda

Dyrektor Zarządzająca DHL Supply Chain
PSML

Monika Duda posiada ponad 13-letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji, specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchami dostaw, zarządzaniu działami operacyjnymi i w strategicznym rozwoju biznesu.

W dotychczasowej karierze Monika Duda była zaangażowana w projekty logistyczne realizowane dla renomowanych graczy z sektorów retail i e-commerce, w tym między innymi dla: IKEA, Carrefour, Auchan, Hutchinson i P&G. W przeszłości zajmowała stanowisko Associate Director w departamencie powierzchni logistycznych, magazynowych i przemysłowych w Cushman&Wakefield, międzynarodowej firmie doradczej działającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Odpowiadała za rozwój linii biznesowej, za zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi, a także za koordynację działań i prac zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie powierzchni logistycznych. Przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego DHL Supply Chain, Monika Duda – od września 2016 roku – była partnerem w M4 Real Estate, firmie specjalizującej się w kompleksowym doradztwie logistycznym, inwestycyjnym i deweloperskim, w wynajmie powierzchni magazynowych i logistycznych, a także w realizacji projektów BTS i BTO.

Piotr Sędziak

Dyrektor Zarządzający
Orbico Supply

Piotr Sędziak

Dyrektor Zarządzający
Orbico Supply
#MODERATOR #TECHNOLOGIE TRANSPORTU WEWNĘTRZNEGO

Dyrektor Zarządzający spółki Orbico Supply sp. z o.o., będącej częścią Orbico Group, jednego z największych europejskich dystrybutorów znanych globalnie marek sektora FMCG, małego AGD czy HoReCa, działającego na 20 rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Z logistyką dystrybucji związany jest od blisko 20 lat. W przyszłości pracował między innymi jako Dyrektor ds. operacji oraz Head of Logistics w polskich spółkach należących do grupy ALSO – międzynarodowego dystrybutora sprzętu elektronicznego, obecnego w 22 krajach Europy. Wcześniej dyrektor ds. operacji oraz prokurent w spółce ABC Data S.A, dystrybutorze elektroniki użytkowej , notowanym na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie.

Dodatkowo pełni rolę Członka Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, w przeszłości wspierając tą organizację także jako Członek Zarządu.

Zawodowo odpowiada obecnie za realizację strategicznego projektu budowy zautomatyzowanego centrum dystrybucyjnego, konsolidującego operacje logistyczne spółek Orbico w Polsce i oferującego usługi logistyczne dla podmiotów z rynku dystrybucji i e-commerce.

Absolwent logistyki w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, zarządzania jakością oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, posiadacz certyfikatu Lean Six Sigma Black Belt w EY Academy. Pasjonat roli informatyki, automatyzacji, zarządzania procesowego i projektowego w nowoczesnej organizacji firmy. Interesuje się także logistyką e-commerce oraz wpływem logistyki na środowisko naturalne. Lubi stale usprawniać procesy i dzielić się zdobytą wiedzą. Wykładowca-praktyk w szeregu uczelniach wyższych.

Szczepan Gowin

International Sector Leader eCommerce
Rhenus Warehousing Solutions

Szczepan Gowin

International Sector Leader eCommerce
Rhenus Warehousing Solutions
#technologie transportu wewnętrznego

Z branżą logistyczną jest związany od ponad 10 lat. Z branżą logistyczną jest związany od ponad 10 lat. Swoje doświadczenie zdobywał w pracy dla wiodącego dostawcy usług transportowych firmy Waberer’s, gdzie jako Branch Manager był odpowiedzialny za całokształt działalności firmy w Polsce. Następnie w firmie CHEP odpowiadał kluczowych klientów realizując projekty optymalizacji łańcuchów dostaw w zakresie zarządzania opakowaniami zwrotnymi. Od ponad 7 lat nieprzerwanie jest związany z Rhenus Logistics, gdzie odpowiada za rozwój międzynarodowych projektów magazynowych i koncepcji logistycznych dla wiodących marek retail realizujących sprzedaż w kanale e-commerce. Jego pasje to kitesurfing i narciarstwo.

Kacper Piotr Sterna

Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Zalando

Kacper Piotr Sterna

Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Zalando
#technologie transportu wewnętrznego

Inżynier, konstruktor, absolwent Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Posiada piętnastoletnie doświadczenie w pracy w przemyśle, prawie 10 lat przy budowie, uruchamianiu, modernizacji i eksploatacji systemów logistyki magazynowej oraz operatorów pocztowych zdobywane podczas projektów w kilku krajach Europy.

W Zalando od początku istnienia polskiego oddziału. Kieruje stworzonym przez siebie kilkudziesięcioosobowym zespołem działu Material Flow Technology. Odpowiedzialny za utrzymanie ruchu, implementacje i rozwój systemu WCS, wdrażanie i udoskonalanie nowych rozwiązań technologicznych, prototypowanie i analizy interdyscyplinarne oraz techniczne wsparcie procesów produkcyjnych.

Płetwonurek CMAS, pływak długodystansowy Open Water. Erudyta, wyborny tancerz, znawca win. Ekscentryk.

Agata Mikiewicz

Service Provider Manager
Zalando

Agata Mikiewicz

Service Provider Manager
Zalando
#automatyczne systemy składowania

W branży logistycznej od ponad 20 lat. Absolwentka Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie – Master of Business Administration, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracowała w takich firmach jak: UPS, DHL, jako Kierownik Operacyjny w: FedEx,TNT; Poczta Polska S.A. W Zalando od ponad czterech lat nastanowisku: Service Provider Manager odpowiedzialna za wyznaczanie i realizację celów operacyjnych przez operatora logistycznego. Z dniem 1 lipca rozpoczyna pracę na stanowisku Senior Service Provider Manager w Inbound Distribution Center Zalando w IDC Szczecin
(Łozienica), będzie zarządzać pracą operatora logistycznego jednostki.

Prywatnie miłośnik: jeździectwa, piłki nożnej i ciężkiego grania, mama dwójki: Weroniki (tegoroczna maturzystka); Wojciecha (student drugiego roku Fizyki Technische Universität München).

Marek Gołąbek

Director, Solutions Design & Operational Audits
Graphene Partners

Marek Gołąbek

Director, Solutions Design & Operational Audits
Graphene Partners
#technologie transportu wewnętrznego

Marek ma 17 lat doświadczenia zawodowego. Pracował w różnych branżach, w tym FMCG, handlu detalicznym, e-commerce, DIY i lotnictwie, gdzie prowadził liczne projekty w obszarze łańcucha dostaw, w tym kontraktowanie usług 3PL, outsourcing produkcji i wdrożenia systemów.
Marek budował swoją karierę w takich firmach jak Fiege, Airbus/PZL, Metro Group Logistics, Castorama. Przed dołączeniem do Graphene Partners w 2018 roku, zarządzał Łańcuchem Dostaw i Obsługą Klienta w Orangina Schweppes Poland. W trakcie swojej kariery Marek był członkiem zespołu projektowego w 3 wdrożeniach systemu SAP.
W Graphene Partners Marek zarządza zespołem Projektowania Rozwiązań i Audytu Operacyjnego. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, opracowywaniu rozwiązań, benchmarkingu kosztów i usług, a także w przetargach/negocjacjach warunków z 3PL w imieniu klientów.

Piotr Bącała

Menedżer ds. robotów mobilnych
ASTOR

Piotr Bącała

Menedżer ds. robotów mobilnych
ASTOR
#technologie transportu wewnętrznego

Przygodę z firmą ASTOR rozpoczął w 2015 roku. W tym czasie od klasycznej robotyzacji procesów przeszedł do obszaru optymalizacji transportu wykorzystując autonomiczne roboty mobilne. Zna je z każdej strony dzięki pracy z klientem nad realizacją celów, dobieraniem odpowiedniej technologii, a także pomocy w uruchamianiu aplikacji w przedsiębiorstwach. Aktualnie zajmuje się rozwojem sprzedaży rozwiązań opartych na robotach AMR, w ramach działu Intralogistyki, co pozwala na mieszanie systemów mobilnych z klasycznymi dostarczając idealnie to czego klient potrzebuje.

Claus Folke

Geek+ Senior Director Business
Development Europe

Claus Folke

Geek+ Senior Director Business
Development Europe

Claus jest międzynarodowym liderem sprzedaży i trenerem duńskiego pochodzenia, który posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowym na kierowniczych stanowiskach handlowych w międzynarodowych firmach B2B branżach: intralogistyka, medtech, farmacja, przemysłu 4.0 (IoT/EaaS) i w sektorze chemicznym.

Uzyskał tytuł magistra biochemii na Uniwersytecie Aarhus w Danii oraz ukończył studia podyplomowe z biologii molekularnej na Uniwersytecie Południowej Karoliny. Od 10 lat jego zainteresowania zawodowe skupiają się na komercyjnym rozwoju nowatorskich technologii automatyzacji, takich jak IoT oraz Autonomous Mobile Robots (AMR).

Claus pełnił wyższe stanowiska kierownicze ds. handlowych na poziomie wiceprezesa w największych międzynarodowych firmach, takich jak Novo Nordisk, Lundbeck, Maersk Lines i Emerson, a także pomagał rozpoczynającym działalność firmom w budowaniu ich zdolności handlowych.

Przez ostatni rok kierował rozwojem działu obsługi materiałów i inteligentnej produkcji Geek+ w Europie i pomagał firmom produkcyjnym w automatyzacji procesów obsługi materiałów za pomocą AMR

Kamil Szymański

Założyciel i Właściciel
Space 4 Logistics

Kamil Szymański

Założyciel i Właściciel
Space 4 Logistics
#automatyczne systemy składowania

Posiada ponad 16 lat doświadczenia w branży nieruchomości komercyjnych i TSL. Karierę zawodową rozpoczynał w strukturach DHL, następnie w TNT, gdzie był odpowiedzialny za współpracę z kluczowymi klientami firmy. Na rynku nieruchomości komercyjnych zadebiutował w JLL jako menadżer ds. rozwoju biznesu. W 2016 r. w Savills objął stanowisko Associate Director, a następnie jako Head of Industrial rozwijał struktury działu w Polsce.Doradzał wielu znanym markom, w tym największym dostawcom usług logistycznych i firmom z branży FMCG, m.in DSV Solutions, DB Schenker, No Limit, ID Logistics, ND Logistics, Aldi. Od września 2021r. założyciel i właściciel firmy Space 4 Logistics, która wspiera przedsiębiorstwa na wczesnym etapie planowania zaplecza magazynowego i produkcyjnego (wyboru odpowiedniej lokalizacji, wielkości powierzchni i jej układu, wewnętrznej infrastruktury, dewelopera/ inwestora), a także w optymalizowaniu procesów w już działających obiektach, poszukiwaniu gruntów inwestycyjnych oraz projektach BTS i BTO.

Krzysztof Janczukowicz

Director, Supply Chain Management SEE,
Miele

Krzysztof Janczukowicz

Director, Supply Chain Management SEE,
Miele
#IoT digitalizacja

Doświadczony i wykwalifikowany specjalista w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw, w tym zarządzania stanami magazynowymi i utrzymania poziomu obsługi klienta, zakupów, projektów usprawniania procesów i analiz.

Łukasz Kościelniak

Senior Functional Consultant for IT Systems
FM Logistic Central Europe

Łukasz Kościelniak

Senior Functional Consultant for IT Systems
FM Logistic Central Europe
#scena partnerów

Od 13 lat związany jest z firmą FM Logistic – globalnym operatorem logistycznym. Od 2016 pracuje w dziale IT najpierw jako specjalista, a następnie objął stanowisko kierownika odpowiedzialnego za wdrożenia systemów IT. Od roku pełni funkcję starszego konsultanta wspierając wdrażanie systemu Reflex WMS w regionie Centralnej Europy. Skuteczni przeprowadził do wspomnianego systemu blisko 40 operacji logistycznych głównie dla klientów z branży farmaceutycznej.

 

Jarosław Dąbrowski

Kierownik Sprzedaży
Reflex w Hardis Group Polska

Jarosław Dąbrowski

Kierownik Sprzedaży
Reflex w Hardis Group Polska
#scena partnerów

Jest odpowiedzialny za efektywny rozwój biznesu, pozyskiwanie nowych klientów oraz wdrażanie strategii sprzedaży i marketingu firmy. Wspiera nowych i obecnych klientów, w tym operatorów logistycznych i międzynarodowe marki, we wdrażaniu oprogramowania Reflex WMS w tej części Europy. Jako Sales Manager dba o budowanie wizerunku firmy w Polsce i Europie Środkowej. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowiskach kierowniczych w obszarze sprzedaży i operacji, zarówno w firmach świadczących usługi konsultingowe, takich jak Hogart, Inetum, eConsulting, jak i w branży usług logistycznych, takich jak Consafe Logistics czy Aspekt Sp. z o.o..
Reflex Logistics Solutions jest dostawcą oprogramowania oferującym rozwiązania do synchronizacji, optymalizacji i kontroli łańcucha dostaw i przepływów logistycznych w magazynach (WMS), zakładach produkcyjnych i sklepach.

Dominik Jańczak

redaktor naczelny
Logistics Manager

Dominik Jańczak

redaktor naczelny
Logistics Manager
#automatyczne systemy składowania

Zna rynek publikacji branżowych od podszewki. Pracował w redakcjach takich magazynów, jak „Flota” czy „MŚP Biznes”. Aktualnie rozwija produkty mediowe na rynku logistycznym, kierując pracami redakcji czasopisma „Logistics Manager”. Prywatnie gitarzysta, pasjonat publikacji elektronicznych oraz nowych mediów.

Krzysztof Małek

Kierownik Sprzedaży
Europa Systems

Krzysztof Małek

Kierownik Sprzedaży
Europa Systems
#automatyczne systemy składowania

Od 9 lat w branży logistyki wewnętrznej. Ekspert w dziedzinie transportu wewnętrznego, automatyzacji procesów składowania i najnowszych rozwiązań z obszaru Przemysł 4.0 . Doświadczony kierownik projektów intralogistycznych prowadzonych dla największych producentów w branży przemysłowej jak PAGED, Pfleiderer, Avery Dennison czy Hacon.

Michał Furmański

Head of Local Business
Line ABB

Michał Furmański

Head of Local Business
Line ABB
#AGV ROBOTY

Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunku Mechatroniki na wydziale Budowy Maszyn. W ABB od 2017 roku. Od 2006 roku pomaga automatyzować polski przemysł wspierając przedsiębiorców we wdrożeniach systemów pozwalających na podnoszenie konkurencyjności i produktywności. W czasie swojej kariery zrealizował wiele projektów z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii dostępnych na rynku, w tym robotów przemysłowych, robotów mobilnych, systemów wizyjnych, oprogramowania (MES, WMS , SCADA).

W ABB odpowiedzialny za rozwój rynku polskiego w obszarze robotyki, wyznaczanie nowych trendów automatyzacji oraz budowanie strategii rozwoju oferty robotów przemysłowych ABB oraz uprzemysłowienia innowacji technologicznych (AI). Na co dzień współpracuje z globalnymi koncernami z branży FMCG, którym pomaga podejmować wyzwania związane z trendami rynkowymi i zmianami zwyczajów zakupowych konsumentów.

Robotyka ABB Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej w ABB jest pionierem w dziedzinie robotyki, automatyki maszynowej i usług cyfrowych, dostarczającym innowacyjne rozwiązania dla wielu różnych branż, w tym motoryzacyjnej, elektronicznej i logistycznej. Jako jeden z największych na świecie producentów robotów i automatyki maszynowej dostarczyliśmy już ponad 500 000 rozwiązań z zakresu robotyki. Naszymi klientami są przedsiębiorstwa różnej wielkości, którym pomagamy w zwiększaniu produktywności i elastyczności, upraszczaniu procesów oraz poprawie jakości produkcji. Wspieramy firmy w transformacji, której celem jest stworzenie fabryki przyszłości, złożonej z połączonych i współpracujących ze sobą elementów. Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB zatrudnia ponad 11 000 pracowników w ponad 100 zakładach w 53 krajach. www.abb.pl/robotics

Mirek Gral

Wiceprezes & Partner
Last Mile Experts

Mirek Gral

Wiceprezes & Partner
Last Mile Experts
#logistyka e-commerce

Od prawie 30 lat związany z branżą KEP, przeszedł wszystkie szczeble działalności operacyjnej od stanowiska kuriera po dyrektora operacyjnego UPS Polska.

Od 1996 pracując w strukturach M.S. Stolica odpowiadał za działania operacyjne i współpracę z międzynarodowymi sieciami kurierskimi OCS, Airborne Express, FedEx, Aramex, GDA oraz Net Express.  W 2005, po przejęciu M.S. Stolica przez UPS, rozpoczął wdrażanie i kompleksową integrację procesów operacyjnych. Zarządzał wieloma projektami UPS zarówno w Polsce jak i za granicą. W latach 2010 -2011 koordynował reorganizację sieci dystrybucyjnej i budowę centralnej siedziby oraz sortowni przesyłek UPS na terenie Szwecji. W latach 2011-2012 jako regionalny koordynator UPS EMEA współodpowiedzialny za integrację operacyjną UPS z firmą Kiala, w wyniku której została stworzona sieć PUDO pod nazwą „UPS Access Point”. W latach 2014-2015 koordynator budowy centralnej sortowni UPS Polska w Strykowie oraz reorganizacji sieci dystrybucyjnej na terenie kraju. Od 2015 do końca 2019 zajmował stanowisko dyrektora operacyjnego UPS Polska zarządzając kompleksową operacją kurierską, transportem drogowym i lotniczym, działaniami w agencji celnej oraz działem BHP ściśle współpracując z partnerami biznesowymi w kraju i za granicą.

Od początku 2020 jako konsultant w firmie Last Mile experts doradza klientom branżowym oraz inwestorom finansowym w kwestiach strategicznych i operacyjnych, koncentrując się na audytach, wsparciu procesów M&A, optymalizacji ostatniej mili oraz procesach operacyjnych branży KEP zarówno w Europie jak i na innych kontynentach. W październiku 2021 objął stanowisko Wiceprezesa i został partnerem w Last Mile experts.

Współautor raportów „Out of home Europe – PUDO and parcel lockers” oraz “Green Last Mile Europe”

Damian Kołata

Partner, Head of Industrial & Logistics Poland
E-Commerce CEE Cushman & Wakefield

Damian Kołata

Partner, Head of Industrial & Logistics Poland
E-Commerce CEE Cushman & Wakefield
#logistyka e-commerce

Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics Poland / Head of E-Commerce CEE w międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie zawodowe w sferze logistyki oraz e-commerce. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu optymalizacji procesów i zarządzania zwrotami w e-commerce oraz współautorem książki „Biblia e-biznesu 3.0”. Odpowiadał za operacje w magazynach o powierzchni prawie sześćdziesięciu boisk piłkarskich, na których zatrudnienie przewyższało liczbę mieszkańców Szklarskiej Poręby. Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych.

Arkadiusz Kawa

dyrektor
Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny

Arkadiusz Kawa

dyrektor
Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny
#logistyka e-commerce

Dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego (wcześniej: Instytutu Logistyki i Magazynowania), profesor Wyższej Szkoły Logistyki. W latach 2009 do 2019 pracował w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta i profesora nadzwyczajnego. Ma 20 lat doświadczenia w logistyce i e-commerce. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich oraz naukowych.

Swoje doświadczenie zdobywał podczas realizacji ponad 60 projektów w zakresie e-commerce i logistyki dla takich organizacji i firm, jak: Landmark (bPost), Volkswagen, Poczta Polska, GS1 Polska, DHL, DPD (Siódemka), A.T. Kearney, KPMG, OEX E-business, Wish, CMT Advisory, 4Kraft, SMART Project, Merlin.pl, Digital24.pl, Kompania Piwowarska (SABMiller), Horizon-Automation, NaviExpert, PKS Poznań, Stomil, Autostrada Wielkopolska, CEG, KPS, Sheepla, GOAP, Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pełnił również rolę konsultanta w kilku międzynarodowych projektach badawczych w zakresie e-commerce w Economic Research Institute for ASEAN and East Asia (ERIA).

Profesor wizytujący dwukrotnie w University of Primorska w Słowenii. Odbywał dwa razy staż w University of Valencia w Hiszpanii i University of Osijek w Chorwacji. Prowadził też wykłady w Corvinus University of Budapest na Węgrzech.

Wykładał na studiach Executive MBA i podyplomowych „Logistyki i Zarządzania Międzynarodowymi Łańcuchami Dostaw”, „e-Commerce”, „Zarządzania Sprzedażą” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, „Logistyka w praktyce” na Politechnice Gdańskiej, „Zarządzanie ekspansją zagraniczną i rozwojem w branży fashion” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Rafał Biegała

kierownik produktu
SICK

Rafał Biegała

kierownik produktu
SICK
#IoT digitalizacja

Absolwent fizyki technicznej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na UMK w Toruniu. Od ukończenia studiów związany z branżą automatyki przemysłowej, a od 2013 zatrudniony w firmie SICK Sp. z o.o. na stanowisku kierownika produktu. Na co dzień zajmuje się wsparciem technicznym w procesie doboru i uruchomienia zaawansowanych urządzeń detekcyjnych, systemów wizyjnych i urządzeń automatycznej identyfikacji (skanery kodów 1D/2D, czytniki RFID).
Jego główne zainteresowania logistyka produkcji i optymalizacja procesów identyfikacji i śledzenia z zastosowaniem innowacyjnych systemów wizyjnych, technologii identyfikacji radiowej, a także nowocześnie rozwiązania technologiczne dla pojazdów AGV/AGC.

Artur Thomas

Menedżer projektów systemowych
Jungheinrich Polska

Artur Thomas

Menedżer projektów systemowych
Jungheinrich Polska
#agv roboty

Artur Thomas, z wykształcenia inżynier logistyki produkcji, z firmą Jungheinrich związany jest od ponad 10 lat. W dziale Systemów Logistycznych odpowiada za projekty automatyczne, łącząc zawodowe zainteresowania z zakresu komputerowego wspomagania gospodarki magazynowej i przepływu materiałów z prywatną pasją do nowych technologii.

Krzysztof Roszyk

Dyrektor Operacyjny
MW Logistics

Krzysztof Roszyk

Dyrektor Operacyjny
MW Logistics
#IoT digitalizacja

Jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku technologia informacyjna w inżynierii maszyn rolniczych. Zawodowo jednak od ponad 13 lat kompleksowo zarządza łańcuchem dostaw w krajowych oraz zagranicznych spółkach logistycznych. Od 2018 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Operacyjnego w firmie MW Sp. z o.o. zajmującej się kompleksową obsługą fulfillmentu dla e-commerce. Dzięki nieszablonowemu podejściu do usług logistycznych Krzysztof Roszyk współtworzył jeden z najbardziej innowacyjnych magazynów w Zachodniej Polsce. W latach 2018-2020 zdobył tytuł Master of Business in Logistics & Supply Chain Management na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Posiada długoletnie doświadczenie i kwalifikacje w prowadzeniu oraz wdrażaniu projektów związanych z usprawnianiem łańcucha dostaw potwierdzone m.in. Certyfikatem MPM Productivity Management APICS I Module, CAPM Certified Associate in Project Management.

Mateusz Gołębiowski

Key Account Manager Industry Solutions
Omron

Mateusz Gołębiowski

Key Account Manager Industry Solutions
Omron
#AGV Roboty

Dzisiejsze zglobalizowane środowisko produkcyjne stawia różnorodne wyzwania ściśle powiązane z obszarem logistyki. Rynki na całym świecie zmieniają się szybko, a firmy produkcyjne muszą sprostać postępującym procesom customizacji produktów, coraz krótszymi seriami produkcji i terminowym dostawom. Dzięki nowym technologiom logistyka zmierza w kierunku pełnej automatyzacji i digitalizacji tak jak ma to miejsce w przemyśle. Mateusz Gołębiowski posiada 10 letnie doświadczanie pracując w branży automatyzacji i optymalizacji produkcji. Od 2013 r. pracując w firmie Omron zajmuje się głównie koordynowanie projektów automatyzacji procesów produkcji w zakresie Industry 4.0 współpracując z integratorami oraz klientami końcowymi.

Łukasz Kobus

Dyrektor Produktu
WDX

Łukasz Kobus

Dyrektor Produktu
WDX
#scena partnerów

Dyrektor Produktu w WDX S.A. – trener, praktyk, wdrożeniowiec. Od ponad 10 lat związany z branżą logistyki wewnętrznej. Odpowiedzialny za implementację złożonych systemów transportowych w największych firmach logistycznych w Polsce. Pasjonat nowych technologii, entuzjasta filozofii Crown, ekspert VNA.

Mateusz Amroziński

inżynier wsparcia technicznego, specjalista ds. nowych projektów
FANUC Polska

Mateusz Amroziński

inżynier wsparcia technicznego, specjalista ds. nowych projektów
FANUC Polska

Absolwent kierunku Mechatronika, wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W polskim oddziale FANUC zatrudniony od czerwca 2012 r. Od początku związany z działem wsparcia technicznego firmy FANUC Polska. W zakresie jego obowiązków leży pomoc w analizie i wdrażaniu nowych projektów, szkolenia dla Klientów, testy nowych pakietów oraz promowanie najnowszych rozwiązań technologicznych FANUC wśród polskich producentów.

Donata Hermann

Ekspert ds. rynku pracy
GIGLIKE

Donata Hermann

Ekspert ds. rynku pracy
GIGLIKE
#IoT digitalizacja

Pasjonatka oraz ekspert ds. rynku pracy, która dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie, dzieli się wiedzą jednocześnie rozwijając markę osobistą pod nazwą: Kadry w pigułce. Ekspercki wymiar wiedzy potwierdzają wydane publikacje wydawnicze; autorka wielu artykułów i porad z zakresu prawa pracy, autorka kursów online, autorka programu telewizyjnego Kadry w pigułce w telewizji biznesowej. Obecnie, jako liderka GIGLIKE zaangażowana w inicjatywę polegającą na tworzeniu oraz promowaniu innowacyjnego, elastycznego rozwiązania na rynku pracy dla GIGerów. Szukająca oryginalnych rozwiązań, odbiegających od standardowych procesów, wszystko po to aby sprostać wymaganiom rynku pracy przyszłości. Partner PSML

Aleksander Milon

Dyrektor ds. e-commerce
GXO

Aleksander Milon

Dyrektor ds. e-commerce
GXO
#automatyczne systemy składowania

Aleksander Milon, Dyrektor ds. e-commerce GXO związany z firmą od czterech lat. Wcześniej pracował m.in. dla firm takich jak: GEFCO, FM Logistics oraz Faurecia na stanowiskach związanych z logistyką, projektami i finansami w Austrii, Francji, Polsce, Rosji i Rumunii. Biegle mówi po polsku, francusku, angielsku, rosyjsku. Na obecnym stanowisku jest odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie procesów e-commerce, rozwój i doskonalenie centrów logistycznych w procesach transformacji oraz lean management. Absolwent wydziału mechanicznego energetyki i lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz studiów MBA na IE Business School w Madrycie.

Krzysztof Maśny

Senior Executive / Expert / Consultant / Advisor Supply Chain and Logistics

Krzysztof Maśny

Senior Executive / Expert / Consultant / Advisor Supply Chain and Logistics

Absolwent   Politechniki   Warszawskiej   i   Executive   MBA   w   Szkole   Głównej Handlowej/University of Minnessota. Posiadający ponad 25 lat doświadczenia w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw na różnorodnych stanowiskach i firmach (m.in.IBM, METRO Group, Castorama, Rossmann, Allegro) oraz ponad 10 letnie doświadczenie w zarządzaniu firmą jako Dyrektor Zarządzający w tym także na stanowiskach regionalnych w Europie.

Wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu różnorodnych projektów optymalizujących koszty i efektywność łańcuchów dostaw i logistyki. Dogłębna znajomość logistyki i łańcucha dostaw sieci handlowych w różnorodnym asortymencie od artykułów przemysłowych, żywności w kontrolowanej temperaturze, mrożonek, ryb, owoców i warzyw, zarówno w obszarze logistyki krajowej   jak   i   importu.   Praktyczna   wiedza   we   wprowadzaniu   różnych   rozwiązań magazynowych i transportowych oraz wspierających je systemów informatycznych w tym systemów   SAP.   Laureat   Nagrody   Menedżera   Logistyki   roku   2009   przyznawanej   przez środowisko logistyczne PSML w uznaniu za dokonania w karierze zawodowej. W 2012 rok Castorama Polska otrzymała wyróżnienie specjalne w badaniu rynkowym Supply Chain Designer.   W   wolnych   chwilach   wykładowca   dla   studentów   różnych   uczelni   (np.SGH, Uniwersytet Łódzki). Założyciel a teraz Członek Rady Programowej stowarzyszenia PSML (Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów).

Przemysław Degórski

Założyciel AiQ robotics, Dyrektor Rozwoju, Produkcji i Sprzedaży
WObit

Przemysław Degórski

Założyciel AiQ robotics, Dyrektor Rozwoju, Produkcji i Sprzedaży
WObit
#AGV_Roboty

Absolwent Politechniki Poznańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów oraz rozwijaniu sprzedaży i procesów produkcyjnych. Autor wielu artykułów poświęconych technice automatyce i robotyce.

Od 2002 roku związany z firmą WObit, dla której nawiązał szereg kontaktów z kluczowymi dostawcami produktów z zakresu mechaniki, napędów i technologii pomiarowej. Od 2010 roku nadzoruje prace działu badań i rozwoju, będąc jednocześnie pomysłodawcą szeregu rozwiązań mechatronicznych funkcjonujących w przemyśle.

W 2021 roku powołał do działania nowe przedsiębiorstwo o nazwie AiQ robotics działające w obszarze nowoczesnych technologii i logistyki. Firma dostarcza bogatą ofertę autonomicznych wózków widłowych pod marką iQtraveler. Do dotychczasowego celu, jakim jest dalsze umacnianie marki MOBOT® i WObit® dołączył nowy związany z dynamiczny rozwojem spółki AiQ robotics. AiQ robotics to znacznie więcej niż same produkty, to filozofia operowania w obszarze sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii.

Pasjonuje się nowoczesną technologią, dziką przyrodą oraz sportem.

Jerzy Danisz

WMS Center Competence Manager
PSI Polska

Jerzy Danisz

WMS Center Competence Manager
PSI Polska
#IoT digitalizacja

Od ponad 15 lat związany z firmą PSI, zajmuje się wdrażaniem systemów klasy WMS w Polsce i za granicą. Posiada doświadczenie w optymalizacji procesów logistycznych zarówno w środowisku produkcyjnym jak i komercyjnym. Brał udział w projektach wdrożenia systemu PSIwms – między innymi dla: AIRBUS, EMI Music, HETTICH, LPP, CISOWIANKA, KARCHER i innych firm. Obecnie jako WMS Center Competence Manager wraz z zespołem rozwija nowe funkcjonalności systemu PSIwms z zakresu machine learning w ramach realizacji projektu badawczo-rozwojowego Warehouse Intelligence.